• Hacıbey Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi.No:5 Nallıhan/ANKARA
  • 03217851514
  • yegproje@gmail.com
ANİMASYON KAPASİTE GELİŞTİRME FAALİYETİMİZ KAPSAMINDA TANITIM AMAÇLI PROMOSYONLARIMIZIN DAĞITIMINA BAŞLADIK
Nallıhan Yerel Eylem Derneği’mizin Animasyon Kapasite Geliştirme faaliyeti kapsamında hazırladığımız tanıtım amaçlı broşür ve promosyonlarımızı Yeg Nallihan Proje Ofisimizi ziyaret eden misafirlere ve kamu kuruluşlarımızın temsilcilerine takdim etmeye başladık.      

NALLIHAN YEREL EYLEM DERNEĞİMİZ OKULLARIN DİJİTAL GÜCÜNE KATKI SAĞLIYOR
Leader Yaklaşımı Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında Nallıhan Yerel Eylem Grubu Derneğimiz tarafından ilçede bilgisayar ihtiyacı olan iki okulumuza bilgisayar desteğinde bulunulduk.  

DERNEĞİMİZDEN DUMLUPINAR İLKOKULU’NA KİTAP DESTEĞİ
Nallıhan Yerel Eylem Derneğimizin 2022 Yılı Uygulama Planında yer alan 3.4 numaralı “Nallıhan Dumlupınar İlkokulu’ na kütüphane kurulumu ve kitap desteği sağlanması” faaliyetimizi gerçekleştirdik.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA DESTEK OLDUK
Nallıhan Yerel Eylem Derneğimizin 2022 Yılı Uygulama Planında yer alan “3.6 numaralı “İlçede Engelli Vatandaşlar Tarafından Kullanılan ve Çeşitli Alanlarda Üretimler Yapılan Sürekli Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi’ne (SESYAM) Makine Ekipman Desteği Sağlanması” proje faaliyeti kapsamında, DTF Tekstil Transfer Baskı Seti, İkili Kupa Presi (Fincan ve Standart Rezistans), Yeni Versiyon Konik Kupa Presi Rezistansı, Fincan/ […]

ULUSAL VE ULUSLARARASI KIRSAL AĞ FAALİYETLERİ EĞİTİMİ
Nallıhan Yerel Eylem Gurubu Derneği olarak , İPARD programı ve Türkiye’de hayata geçirilen LEADER yaklaşımı doğrultusunda Nallıhan İlçesinin, tarım, turizm, kültürel miras, kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesi, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesi amacıyla Animasyon ve Kapasite Geliştirme başlığı altında 4.2  faaiyet numaralı “ULUSAL VE   ULUSLARARASI KIRSAL AĞ FAALİYETLERİ ile ilgili  eğitim faaliyetimizi gerçekleştirdik. […]

4.3 NOLU TANITIM KİTAPÇIĞI VE BOROŞÜR HAZIRLANMASI FAALİYETİMİZ
2022 yılı uygulama planında yer alan ilçe tanıtımına yönelik 4.3 nolu “Tanıtım Kitapçığı ve Broşür Hazırlanması” faaliyeti kapsamında Derneğimizce birinci hamur kâğıda basılı 5000 adet 16 sayfalık tanıtım kitapçığı ile A4 boyutunda kırımlı 5000 adet broşür yaptırılırken hazırlanan kitap ve broşürler Nallıhan ilçesinin tarihi , kültürel ve doğal güzelliklerini fotoğraflarla yansıtıyor.  

LAVANTA BİTKİSİ EĞİTİMİ
Nallıhan Yerel Eylem Gurubu Derneği, İPARD programı kapsamında Türkiye’de hayata geçirilen LEADER yaklaşımı doğrultusunda kırsal kalkınma faaliyetlerinin desteklenmesi maksadıyla eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda vatandaşlara yönelik Nallıhan ilçe merkezi ve Çayırhan Mahallesi’nde bilinçli arıcılık ve Trabzon hurması yetiştiriciliği konularında eğitimler düzenleyen Nallıhan Yerel Eylem Derneği bugün Ayhan Sümer Kültür Merkezi Toplantı Salonunda “Lavanta Bitkisi, […]

ÇAYIRHAN MAHALLEMİZDE TRABZON HURMASI YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ
Nallıhan Yerel Eylem Gurubu Derneğimiz kırsal kalkınma faaliyetlerinin desteklenmesi maksadıyla Nallıhan’da son dönemlerde üretimi yaygınlaşan Trabzon Hurması yetiştiriciliği  konusunda Çayırhan Mahallesinde vatandaşlara yönelik eğitim verildi.

İLÇE MERKEZİ TRABZON (CENNET) HURMASI YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ
  Nallıhan Yerel Eylem Gurubu Derneğimiz kırsal kalkınma faaliyetlerinin desteklenmesi maksadıyla Nallıhan’da son dönemlerde üretimi yaygınlaşan Trabzon Hurması yetiştiriciliği  konusunda 2. eğitim faaliyetini ilçe merkezinde gerçekleştirdi.           

SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ (Faaliyet 3.2)
SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ Leader Projesi Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması kapsamında faaliyet gösteren Nallıhan Yerel Eylem Gurubu Derneği’miz tarafından 2022 yılı uygulama planında yer alan spor kulüplerine malzeme desteği projesi ile Çayırhan Mahallemizde faaliyet gösteren Çayırhan Spor Külubümüze spor malzemesi desteğinde bulundu.

İLK EĞİTİM FAALİYETİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK
  Nallıhan Yerel Eylem Gurubu Derneğimiz kırsal kalkınma faaliyetlerinin desteklenmesi maksadıyla arıcılık ve bilinçli üretim konusunda ilk eğitim faaliyetini gerçekleştirdi. Ayhan Sümer Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Bilinçli Arıcılık Eğitimine İlçe merkezi ve Kırsal Mahallelerimizden çok sayıda vatandaşımız katıldı. Veteriner Hekim Ersin Erul tarafından verilen eğitimde arıcılık ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Arıcılar ve arıcılık […]

YEG Ofisine Gelen Misafirlere ve Mahallelerimizde Tanıtım Amaçlı Promosyon Oluşturulması
2021 yılı son çeyrek dönem uygulama faaliyetlerimiz kapsamında yer alan 4.5 nolu “YEG Ofisine Gelen Misafirlere ve Mahallelerimizde Tanıtım Amaçlı Promosyon Oluşturulması” faaliyetimiz ile YEG Ofisimizi ziyaret eden vatandaşlarımız ve muhtarlarımıza Leader ve Nallıhan Yerel Eylem Derneğimiz hakkında tanıtıcı bilgiler vererek promosyon ürünlerimizi takdim ediyoruz.  

NALLIHAN İLÇE MERKEZİNE KUTU HARFLERLE KENT YAZISI (FAALİYET:2.16)
Nallıhan Yerel Eylem Derneğimizin Yıllık uygulama planında yer alan  (Faaliyet:2.16)   kapsamında Nallıhan İlçe  girişine   kutu harflerle kent yazısı konuldu Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen İPARD programı kapsamında  2020 yılında Türkiye’de hayata geçirilen  LEADER yaklaşımı doğrultusunda Nallıhan İlçesinin, tarım, turizm, kültürel miras, kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesi, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesi amacıyla  […]